Vanaf 1 januari 2025 handhaaft de Belastingdienst weer volledig op schijnzelfstandigheid. Dit betekent dat organisaties die zelfstandigen inhuren voor werk dat eigenlijk in loondienst uitgevoerd zou moeten worden, risico lopen op boetes en naheffingen. Voor organisaties die actief werken aan een plan van aanpak om schijnzelfstandigheid te voorkomen, geldt een overgangsperiode. De Belastingdienst heeft aangegeven dat in 2025 nog geen boetes worden opgelegd aan organisaties die kunnen aantonen dat zij hiermee serieus aan de slag zijn.
Impact op leden van OVAL
Veel van onze leden werken intensief samen met zelfstandigen (zzp’ers). In de praktijk blijkt dat veel professionals in deze sector bewust kiezen voor hun zelfstandige status. Tegelijkertijd is het voor organisaties soms lastig te bepalen of er sprake is van schijnzelfstandigheid.
Omdat de risico’s per organisatie verschillen, is het belangrijk om hier kritisch naar te kijken. Wij raden leden aan een duidelijk plan van aanpak op te stellen om te voldoen aan de regels en eventuele sancties te voorkomen.
Nieuwe wet VBAR moet zorgen voor meer duidelijkheid
In 2026 wordt naar verwachting de wet Vereenvoudiging en Beheersing Arbeidsrelaties (VBAR) ingevoerd. Deze wet moet de regels rondom arbeidsrelaties verduidelijken en schijnzelfstandigheid tegengaan. De VBAR introduceert onder andere tariefgrenzen en criteria voor inbedding, waarmee bepaald wordt of iemand als zelfstandige of werknemer beschouwd moet worden.
OVAL houdt vinger aan de pols
Als brancheorganisatie vinden we het wel belangrijk om onze leden te attenderen op de ontwikkelingen. We blijven dit onderwerp op de voet volgen en zullen relevante informatie en updates delen zodra er meer bekend is. Heb je vragen over de wet of zou je vanuit OVAL meer ondersteunign willen? Neem dan contact op via info@oval.nl.